Insieme Centrum Medyczne
ul. Wyspiańskiego 22, 41-300 Dąbrowa Górnicza PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK 8:30-21:00 536-548-548

lekarz Błażej Trela

https://insieme.com.pl/wp-content/uploads/2019/12/blazej_trela_portfolio-scaled-300x400.jpg
Insieme Centrum

DR N. MED. BŁAŻEJ TRELA

specjalista kardiolog

Kardiolog Dąbrowa Górnicza

Błażej Trela jako kardiolog przyjmuje w poradni w Dąbrowie Górniczej. Ukończył Śląski Uniwersytetu Medyczny w Katowicach. Staż podyplomowy zrealizował w Górnośląskim Centrum Medycznym w Ochojcu. Specjalizację z zakresu kardiologii  rozpoczął w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, a następnie kontynuował ją w Polsko-Amerykańskich Klinikach Serca w Dąbrowie Górniczej. Doktor nauk medycznych w dziedzinie kardiologii , specjalista kardiolog , kardiolog inwazyjny.

Wieloletni członek Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Europejskiej Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych. Współautor wielu publikacji naukowych w prestiżowych czasopismach medycznych, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Szczególny obszar zainteresowań to przede wszystkim inwazyjne oraz nieinwazyjne leczenie choroby wieńcowej. Ponadto przeprowadza badania wydolnościowe u sportowców oraz osób wyczynowo uprawiających sport. Wiedza z zakresu fizjologii wysiłku, poparta licznymi szkoleniami w kraju i za granicą, pozwala na optymalizację treningu wydolnościowego (bieganie, triathlon, crossfit) zawodnika lub osoby wyczynowo uprawiającej sport.

W ramach pracy na oddziale szpitalnym na co dzień zajmuje się diagnostyką inwazyjną układu krążenia (koronarografia , angioplastyka wieńcowa , stenty dowieńcowe).