Insieme – Centrum Medyczne
ul. Wyspiańskiego 22, 41-300 Dąbrowa Górnicza PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK 8:30-14:30 536-548-548
http://projekt2.brcr.pl/wp-content/uploads/2017/08/trela-big-300x400.jpg
//projekt2.brcr.pl/wp-content/uploads/2017/08/logo-lekarze-napis.png

DR N. MED. BŁAŻEJ TRELA

kardiologia

Lekarz Przyjmuje:

 • Poradnia Kardiologiczna
  - poniedziałek 12:30 - 14:30,
  - poniedziałek 15:00 - 20:00 (testy wysiłkowe)
  - czwartek (2 razy w miesiącu) 8:30 - 15:30
 • Poradnia Leczenia Boreliozy i Chorób Odkleszczowych
  - wtorek 15:30 - 20:00
  - piątek 8:30 - 12:00
INFORMACJE OGÓLNE:

Dr n. med. Błażej Trela ukończył Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Staż podyplomowy odbywał w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach-Ochojcu. Szkolenie specjalizacyjne rozpoczął w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, kontynuuje je w Polsko-Amerykańskich Klinikach Serca w Dąbrowie Górniczej na III Oddziale Kardiologii Inwazyjnej, Angiologii i Elektrokardiologii. Rada Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w 2015 r. nadała mu tytuł doktora nauk medycznych na podstawie pracy doktorskiej realizowanej pod kierunkiem prof. dr. hab. n. med. Pawła Buszmana. W trakcie studiów medycznych wielokrotnie pracował w szpitalach na całym świecie jako wolontariusz (m.in. Meksyk, Republika Czeska).
Jest członkiem Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Europejskiej Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych. Jest współautorem licznych publikacji naukowych w prestiżowych periodykach medycznych drukowanych w Polsce i za granicą. Interesuje się kardiologią interwencyjną, inwazyjnym leczeniem choroby wieńcowej i kardiologią prewencyjną. Aktywnie uprawia sport, interesuje się w szczególności treningiem funkcjonalnym.

ZABIEGI, W KTÓRYCH SPECJALIZUJE SIĘ LEKARZ:

Dr n. med. Błażej Trela konsultuje pacjentów ze schorzeniami kardiologicznymi oraz kardiometabolicznymi. Zajmuje się profilaktyką chorób układu sercowo-naczyniowego, opieką nad pacjentami z grupy ryzyka takich schorzeń, opieką nad pacjentami z chorobą wieńcową, niewydolnością serca oraz ciężarnymi z obciążeniami kardiologicznymi. Przeprowadza badania wydolnościowe u sportowców oraz osób amatorsko uprawiających sport, pomagając w optymalizacji treningu. Kwalifikuje pacjentów do inwazyjnej diagnostyki i leczenia choroby wieńcowej (koronarografia, implantacje stentów wieńcowych). Wykonuje badania echo serca (UKG), kontroluje rozruszniki serca i kardiowertery-defibrylatory oraz zajmuje się pełna diagnostyka holterowską. Ponadto zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem boreliozy wg wytycznych ILADS.