Insieme – Centrum Medyczne
ul. Wyspiańskiego 22, 41-300 Dąbrowa Górnicza PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK 8:30-21:00 536-548-548
http://insieme.com.pl/wp-content/uploads/2018/06/trela-big-300x400.jpg
//insieme.com.pl/wp-content/uploads/2017/08/logo-lekarze-napis.png

DR N. MED. BŁAŻEJ TRELA

kardiolog, fizjolog wysiłku

Lekarz Przyjmuje:

  • Poradnia Kardiologiczna
    - Poniedziałek 10:30 - 20:00,
    - Środa 10:30 - 15:30
    - Czwartek 10:30 - 15:00

Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Po studiach medycznych realizował szkolenie podyplomowe w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach-Ochojcu. Specjalizację z zakresu kardiologi  rozpoczął w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, a następnie kontynuował ją w III Oddziale Kardiologii Inwazyjnej, Angiologii i Elektrokardiologii (Polsko-Amerykańskich Klinikach Serca w Dąbrowie Górniczej). W 2015 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych - pod kierunkiem prof. dr. hab. n. med. Pawła Buszmana.

Wieloletni członek Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Europejskiej Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych. Współautor wielu publikacji naukowych w prestiżowych czasopismach medycznych, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na swoim koncie ma kilka tysięcy zabiegów koronarografii i angioplastyki wieńcowej.

Dr n. med Błażej Trela w szczególności zajmuje się prewencją chorób układu sercowo-naczyniowego, inwazyjnym oraz nieinwazyjnym leczeniem choroby wieńcowej. Przeprowadza badania wydolnościowe u sportowców oraz osób wyczynowo uprawiających sport. Wiedza z zakresu fizjologi wysiłku, poparta licznymi szkoleniami w kraju i za granicą, pozwala na optymalizację treningu wydolnościowego (bieganie, triathlon, crossfit) zawodnika lub osoby wyczynowo uprawiającej sport. Zainteresowania lekarza to trening funkcjonalny - wyczynowo trenuje Crossfit™.